Kurtki 3w1 Autor : lowell79 kategoria: Informacje

Ich popularność ciągle wzrasta, pojawiają się nowe modele. Klienci chętnie je kupują. Czym tak na prawdę są kurtki 3w1? Sama nazwa 3w1 świadczy o tym, że kurtki te powinny być uniwersalne, niczym narzędzie wielofunkcyjne zamknięte pod kształtem scyzoryka. Kurtki 3w1 to wbrew pozorom bardzo proste rozwiązanie! Zastosowano dwie warstwy: pierwsza warstwa wewnętrzna - ocieplająca oraz z warstwa zewnętrzna - odporna na wiatr i deszcz. W ten prosty sposób otrzymujemy trzy kombinacje. Po odpięciu wewnętrznej warstwy ocieplającej kurtka może służyć jako przeciwdeszczowa. Warstwa wewnętrzna kurtki, może służyć jako polar, który zapewni nam ciepło w chłodniejsze wieczory. Połączenie warstwy wewnętrznej i zewnętrznej tworzy nam bardzo ciepłą kurtkę, z której możemy korzystać nawet w czasie zimy. I tu w mojej głowie rodzi się pytanie... Co to za innowacyjność? Już od dość dawna można było podpinać polary pod kurtki. A nawet jeśli, ktoś nie miał takiej możliwości to kupił kurtkę, kupił polar i najzwyczajniej w nich chodził. Gdy było zimniej to zakładał polar jako warstwę wewnętrzną i kurtkę jako warstwę zewnętrzną. Sam, nie zdając sobie sprawy komponował własne modele kurtek 3w1. Ktoś genialny wykorzystał ten fakt, dopasował polar do kurtki i mamy kurtki 3w1.


Mówi się, że kurtki 3w1 to rozwiązanie dla ludzi aktywnych, którzy w pewnym sensie ułatwiają sobie życie. Robisz jeden zakup i masz kurtkę na każdą okazję i jeszcze do tego pochodzisz w fajnym polarze. Idealnie sprawdzi się w górach jak również w mieście. Mówi się, że kurtki 3w1 są oznaką nowoczesności. Po co sobie komplikować życie skoro można je uprościć. Ja sam bardzo często chodzę na skróty i w pewnym sensie jestem z tego dumny. Nie chcę negować, że kurtki 3w1 są złe. Że to tylko moda lub jakaś pomyłka. Bynajmniej tak nie jest. Jest to sprawdzone rozwiązanie, stosowane od lat przez turystów. Wszystko zależy od samej kurtki. Zwróciłbym uwagę na kurtki z odpinanym kapturem posiadającym system ściągaczy 3d. Każdy z nas chciałby mieć jak najlepiej dopasowany kaptur do głowy. System ten zapewnia maksymalną swobodę podczas ruszania głową. Popatrz na zamki. Kurtka może mieć najlepszą membranę na świecie, a newralgicznym punktem mogą okazać się zamki. Zamek powinien być odporny na wodę, standardem są zamki laminowane. Ważna jest wodoodporność i oddychalność kurtki. W zależności od planowanej aktywności fizycznej warto zwrócić na te parametry uwagę. Oczywiście zakładając, że będziesz chodzić w niej wyłącznie po mieście to nie warto inwestować w najlepsze parametry, prościej kupić solidny parasol.  Damskie kurtki 3w1 są taliowane.


 Kurtka 3w1 polecane są podczas uprawiania zimowych sportów. Można w nich jeździć na snowbordzie, na nartach, podobno nawet na łyżwach. Moim zdaniem można w nich robić wszystko. Wszystko jednak zależy od dopasowania i na to zwróć szczególną uwagę. Wygoda i swoboda ruchów to podstawa, to co sprawdza się na górskich spacerach niekoniecznie sprawdzi się podczas wspinaczki czy jazdy na nartach. Kurtki 3w1 z reguły świetnie wyglądają i nie ma w tym nic złego. Każdy z nas chce przecież dobrze wyglądać. Każdy w tej kwestii znajdzie coś dla siebie. Tylko pamiętaj aby świetny wygląd szedł w parze z komfortem. Samo rozwiązanie polegające na wykorzystaniu dwóch warstw ma same zalety. Warto rozważyć zakup kurtki 3w1. Na rynku obecnie jest wiele dobrych kurtek tego typu, na który można polegać w ciężkich chwilach.

Jakie są Wasze doświadczenia z kurtkami 3w1? Które modele polecacie? Napiszcie w komentarzach!

 

 

Zobacz również:

Kurtka 3w1 damska 4F T4Z15.KUDT002

Kurtka 3w1 męska 4F T4L15.KUMT002

Kurtka 3w1 damska Alpinus Makanda

Kurtka 3w1 męska 4F T4L15.KUMT003

Kurtka 3w1 damska Jack Wolfskin Vernon Jacket Women

Kurtka 3w1 męska Canno Hi-Tec

Kurtka 3w1 męska Biotit Magnum