Kurtki do biegania Autor : trialman kategoria: Informacje

Sezon biegowy może trwać przez cały rok. Nie jest to zależne od pogody, tylko od tego jak jesteśmy do niej przygotowani. Jednym z elementów takiego przygotowania jest kurtka do biegania. Musi ona zapewnić komfort w chłodniejsze dni.


Ochrona przed zimnem

 

Dla biegacza ochrona przed kiepskimi warunkami atmosferycznymi jest priorytetem. Od biegowej kurtki oczekuje, aby spełniała rolę takiej ochrony. Najczęściej będzie to chłód i wilgoć a także zmiany temperatury. Jeśli chcesz trenować jesienią i zimą, wybierz kurtkę wyposażoną w membranę, która zagwarantuje Ci wygodę termiczną. Firmy Salomon a także X-Bionic posiadają jedne z najbardziej zaawansowanych rozwiązań w tym zakresie. W X-Bionic użyto oddychającą membranę Symbionic a także technologię 37° CCR, która reaguje na zmiany temperatury ciała podtrzymując ją na stałym poziomie. Cyrkulacja powietrza odbywa się przez pionowe kanały. Natomiast technologia ColdGearInfrared marki Under Armour doskonale sobie radzi w zakresie przewodzenia ciepła.

 

Ochrona przed wiatrem

 

Oprócz zimna to właśnie wiatr staje się twoim największym rywalem. Lodowaty wiatr potrafi bardzo szybko doprowadzić do wychłodzenia naszego ciała. Gdy panują warunkiumiarkowane wspaniale zdają egzamin kurtki biegowe o małej wadze i wiatrochronnych właściwościach. Warto zastanowić się nad modelami Softshell Windstopper marki Marmot, oraz Fast Wing Jacket marki Salomon, a także kurtkami marki Asics. Kurtki te są rewelacyjnie dopasowane i nie powodują skrępowania podczas biegu. Równocześnie są bardzo wytrzymałe. Będą bardzo przydatne podczas jesiennych i wiosennych treningów.

 

Wytrzymałość kurtek do biegania

 

Zwróć uwagę na szczegóły. To one bardzo często będą decydowały o twoim komforcie. Wiele zależy od materiałów i rozwiązań technicznych. Można w tym miejscu wymienić:

- niekorodujące zamki tekstylne YKK,

- technikę 4 Way Streach, która gwarantuje rozciągania tkaniny w 4 kierunkach,

- technikę wzmacniania tkanin Rip-Stop, która należycie przeciwdziała przetarciom i rozerwaniom.

Wykończenia (w tym mocne szwy) zwiększają jakość kurtek. Dają gwarancję, że kurtka będzie Ci służyć na długie lata bez utraty swoich właściwości.

 

Kurtka biegowa - stawiamy na jakość

 

Na rynku możemy zauważyć mnóstwo firm sprzedających kurtki do biegania. Najlepszą jakość posiadają takie marki jak: Under Armour, Asics, X-Bionic, Salomon, Marmot czy Nike. Kurtki te wykorzystują innowacyjne technologie skonstruowane z myślą o profesjonalnym używaniu. Wybierając kurtkę biegową tych marek możesz być pewien, że będziesz z nią usatysfakcjonowany. Cechuje je rewelacyjna  termoizolacja, wodoodpornością i oddychalnością a także wygodą w używaniu.

 

Na co uwagę zwrócić przy zakupie kurtki do biegania?

 

Dopasowanie, krój i funkcjonalne detale w kurtkach do biegania posiadają szczególne znaczenie . Od nich zależy Twoja swoboda i wygoda ruchów podczas treningu. Należy uwagę zwrócić na: wydłużony tył, rękawy profilowane, dopasowany kaptur, kieszenie, kanały wentylacyjne.

Ciekawa wydaje się technologia Motion Fit marki Salomon, w której ubranie porusza się wraz z użytkownikiem, co zapewnia rewelacyjne dostosowanie kurtki do ciała. Bardzo funkcjonalnym i oryginalnym rozwiązaniem jest możliwość spakowania i złożenia kurtki do specjalnego woreczka lub piersiowej kieszeni, jak w modelach ColdGearInfrared Run Lite Jacket marki Under Armour a także Featherweight Jacket i Lightweight Jacket Asics - zapewnia to poczucie bezpieczeństwa podczas dłuższych treningów. Aktualnie na rynku panuje bardzo duży wybór modnych kolorów i krojów. Bez kłopotu dobierzesz kurtkę do biegania do swojej sylwetki.

 

Salomon Fast Wing Jacket W

Motion Fit Fast Wing Jacket Salomon

T4L16-KUMTR001 4f